REKRUTACJA 2014

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Mikołajew zaprasza mężczyzn, kobiety, chłopców i dziewczęta do wstępowania w szeregi naszego stowarzyszenia!

Zapraszamy

http://www.ospmik...page_id=18
Info
ZAWODY MIEJSKIE 2015

31 maja 2015 r. na stadionie Startu w Łodzi odbyły się XIV Miejskie Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych.
Do startu zgłosiło się 11 Drużyn Męskich, 3 Drużyny Młodzieżowe oraz 1 Drużyna Żeńska.
Z ogromną radością informujemy że po raz kolejny nasza jednostka zajęła 3 pierwsze miejsca!!!
I miejsce grupy A (mężczyźni).
I miejsce grupy C (kobiety).
I miejsce Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

HONOROWA WARTA PRZY GROBIE PAŃSKIM

Strażacka Honorowa Warta przy Grobie Pańskim to już wieloletnia tradycja w naszej OSP, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa.
Jak co roku nasi druhowie dnia 4 kwietnia 2015 roku po wystawieniu Najświętszego Sakramentu nad Grobem Pańskim  rozpoczęli Wartę przy Grobie Pańskim. Druhowie trwali przy Grobie Chrystusa w 30 min turach. Strażacy dzierżą w ręku halabardę – to dwuręczna broń, posiada 2,5m wysokości, drzewce z głownią łączącą w sobie elementy trzech broni: topora z jednej strony, haka z drugiej oraz włóczni w postaci długiego grotu – pośrodku. W czasach obecnych ta broń jest używana m in. jako przez Warty Honorowe strażaków przy Grobach Pańskich.
W niedzielę nasi druhowie czynnie uczestniczyli we mszy rezurekcyjnej, która rozpoczęła się o godzinie 6 rano.
Serdecznie dziękujemy wszystkich druhom za pomoc i zaangażowanie.
STREFA KIBICA
19 kwietnia 2015 roku braliśmy udział we wspieraniu Maratończyków z Łódzkim biegu po zdrowie DOZ Maraton. W maratonie brał udział nasz kolega z zaprzyjaźnionej jednostki OSP ORW Piotr Marcjanek.
Na 10 kilometrze biegu stworzyliśmy strefę Kibica pod nazwą „Wodna Kraina”. Kibicami byli dzieci z naszej najmłodszej Dziecięcej Drużyny, Młodzieżowa Drużyna, dorośli druhowie oraz rodzice i przyjaciele jednostki. Wszyscy przebrani w niebieskie stroje, kapelusze, a nawet pomalowane buzie w kolorze niebieskim. Zaangażowaliśmy się w pełni, było nas ponad 60 osób i wszyscy położyli ręce na pokład. Okrzyki dopingowały gorące serca maratończyków. Hasło „MY STRAŻACY SIŁĘ MAMY, DO ZABAWY ZABRASZAMY” podbiło serca Jury konkursu.
Na 22 startujące w konkursie jednostki szkolne i dydaktyczne, zdobyliśmy tytuł Mistrza Kibicowania i otrzymaliśmy piękny puchar za zajęcie III miejsca.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę, i już za rok zapraszamy do wspólnego kibicowania razem z jednostką OSP Łódź – Mikołajew!
DZIEŃ STRAŻAKA
15 maja 2015, z okazji Dnia Strażaka, mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystościach Komendy Miejskiej PSP w Łodzi w JRG 5 przy ul. Przybyszewskiego. Oficjalna część związana była z przyznawaniem zasłużonym strażakom medali i odznaczeń. Po części oficjalnej pani Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz przedstawiciele firmy Konsorcjum 112, którzy byli głównymi fundatorami przekazali naszej straży kluczyki do samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z OSP Łódź – Mikołajew.
Podczas obchodów Mali Strażacy wzięli udział w pokazie, z wykorzystaniem nowego pojazdu. Radości z prezentu było co nie miara. Każdy malec chciał choć na chwilę usiąść za kierownicą i poprowadzić „wóz”.
W uroczystościach wzięli udział Prezydent Miasta Hanna Zdanowska, Wojewoda łódzka Jolanta Chełmińska, posłanka Joanna Skrzydlewska, przedstawiciele Urzędu Miasta oraz przedstawiciele PSP.
MANEWRY JRG 4
2015


W sobotę 25 listopada 2015r. na terenie JRG 4 przy ul. Wedmanowej w Łodzi odbyły się ćwiczenia dla naszych strażaków. Założeniem na ćwiczeniach było wejście do 1 piętrowego płonącego budynku oraz znalezieniu osób poszkodowanych i udzieleniu im pierwszej pomocy. Działania ratownicze odbywały się również na dachu budynku.
Wraz z druhami z naszej jednostki współpracowaliśmy wraz z OSP Łódź – Retkinia.
SZKOLENIE LPR
201525 października 2015r. aż 16 członków naszej jednostki brało udział w szkoleniu Lotniczego Pogotowia Ratowniczego zorganizowanego przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Jest to szkolenie z zakresu przyjmowania statków powietrznych HEMS w miejscu działań ratowniczych oraz wyznaczania lądowisk podczas działań w nocy. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przeszkolonych strażaków PSP posiadających, odpowiednie kwalifikacje.
Ślub Przemka
2015

10.01.2015 uczestniczyliśmy w ślubie Naszego druha Przemysława Filipka, któy odbył się w parafii Świętej Doroty w Łodzi przy ul. Pomorskiej 445/447. Szpaler utworzyli: D.Sandurski, A. Piątkowski, K. Górski, A. Mucha, J. Bednarek, J. Antosik, E. Karpicka - Jadczak, D. Tracz, R. Danisz, T. Borowiak, T. Gulak, P. Wąs.
Kilka zdjęć z tego wydarzenia TUTAJ
Komora MDP
2014

W sobotę, 11 stycznia 2014r. nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza skorzystała z zaproszenia i wraz ze swoim opiekunem odbyła wycieczkę do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Łodzi , która znajduje się przy ulicy Legionów 4. Młodzi druhowie mieli okazję poznać teren jednostki oraz pracę zawodowych strażaków z centrum Łodzi. Dowódca jednostki oprowadził młodzież po jednostce, pokazał sprzęt którym dysponują zawodowcy oraz siłę bojową straży. Największe wrażenie na młodych strażakach zrobiła komora dymowa, którą mogli pokonać.
Ćwiczenia w komorze maja na celu wyrobienie, sprawdzenie oraz doskonalenie u ćwiczącego umiejętności i nawyków w zakresie techniki pracy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i ubraniu ochronnym przy dużym obciążeniu psychofizycznym.
Kurs ratownictwa technicznego - 10.2013


W dniach 29.10-31.10 2013 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej wraz z Zarządem Miejskim OSP przeprowadziła szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków OSP. Szkolenie obejmowało część teoretyczną, oraz część praktyczną. Część teoretyczna dla druhów z naszej jednostki odbywała się w JRG 8. Szkolenie prowadzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej które zakończyło się egzaminem pisemnym oraz ćwiczeniami praktycznymi w JRG 5. Kurs ukończyli Tomasz Borowiak, Rafał Danisz, Adrian Jatczak, Emilia Karpicka - Jadczak, Joanna Antosik, Dominika Bartkowicz oraz Sylwia Mucha z oceną pozytywną.

Tematami szkolenia były:
• wypadki drogowe – statystyka i przyczyny,
• budowa pojazdów samochodowych,
• hydrauliczne urządzenia ratownicze,
• organizacja akcji ratownictwa technicznego na drogach,
• metody uwalniania osób poszkodowanych z samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów,
• postępowanie w czasie akcji z występowaniem substancji niebezpiecznych,
• postępowanie ratownicze w czasie innych akcji komunikacyjnych.

:: Kalendarz ::
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Najbliższe wydarzenia:
:: MENU ::
:: Facebook ::

:: Logowanie ::
Użytkownik

HasłoZarejestruj się

Nowe hasło