Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Mikołajew zaprasza mężczyzn, kobiety, chłopców i dziewczęta do wstępowania w szeregi naszego stowarzyszenia!

Miejskie Zawody OSP 2013

8 czerwca 2013 roku na stadionie w Andrzejowie odbyły się XIII Miejskie Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych.

Z wielką radością informujemy, że nasza drużyny z naszej jednostki zdobyła 3 pierwsze miejsca.

I miejsce grupy A (mężczyźni).
I miejsce grupy C (kobiety).
I miejsce Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!

Zapraszamy do oglądania Galerii Zdjęć.

Strażak Roku 2012 - Tomasz Gulak

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, iż dnia
10 maja 2013 r. nasz druh

Tomasz Gulak

odebrał nagrodę Najlepszego Strażaka Jednostki OSP ŁÓDŹ - MIKOŁAJEW za rok 2012. Serdecznie gratulujemy nagrody oraz życzymy dalszych sukcesów!
Zwiedzanie Jednostki Wojskowej

27.04 2013r. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza miała okazję zwiedzić Jednostkę Wojskową przy ul. 6 Sierpnia. Główną atrakcją było zwiedzanie Rosomaka, w którym można przewozić rannych oraz obejrzenie go w środku. Można było również obejrzeć szpital polowy, który żołnierze mają na wojnie np. w Afganistanie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Styczeń 2013

Dnia 13 stycznia 2013r. jak co roku nasza jednostka dołączyła się do Wielkiego Grania. Nasze OSP wraz z innymi OSP oraz Jednostkami Ratowniczo - Gaśniczymi Państwowej Straży Pożarnej utworzyła "strażackie miasteczko" na rynku Manufaktury w Łodzi, gdzie prezentowany był sprzęt. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również nas nie zabraknie!

Manewry OSP - Wrzesień 2012

22.09.2012 na terenie Andrzejowa odbyły się manewry wszystkich jednostek OSP z Łodzi. Działania naszych druhów polegały na rozwinięciu linii od hydrantu w celu zasilania samochodów pożarniczych, ewakuacji poszkodowanych w wypadku samochodowym, odnalezieniu źródła ognia w lesie oraz ugaszeniu pożaru śmieci.

Zapraszamy do Galerii

Ćwiczenia wysokościowe z JRG 10 Wrzesień 2012.

W dniu 15 września 2012 r. na terenie budowy biurowca przy Rondzie Solidarności, odbyły się wspólne ćwiczenia Grupy Wysokościowej z JRG 10 i OSP Łódź - Mikołajew. Działania naszej straży polegały na zabezpieczeniu terenu i pomocy przy ewakuacji rannego z 55-metrowego dźwigu.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz pełnego artykułu w Expressie Ilustrowanym

Pokazy sprawności strażaków Czerwiec 2012

23 czerwca 2012 r. w Łodzi na terenie kościoła przy ul. Ogrodowej odbyły się pokazy sprawności i sprzętu naszych strażaków. W pokazach wzięło udział 6-ściu naszych druhów. Działania polegały na rozwinięciu dwóch linii gaśniczych i rozstawienie kurtyny wodnej dla dzieci.

Zdjęcia (kliknij, żeby powiększyć):

Wydarzenia 2012 i aktualizacja

W dniu dzisiejszym nastąpiło uzupełnienie wydarzeń w roku 2012. Jest to zestawienie wydarzeń najważniejszych i nie obejmuje licznych mniejszych spotkań i zbiórek. Do przeczytania zachęcamy przede wszystkim sympatyków którzy nie uczestniczą na co dzień w działalności naszej straży.

Zapraszamy do lektury: WYDARZENIA

Opis wydarzeń przygotowali: Dominika Bartkowicz oraz Dominik Gruchot.

Również w dniu dzisiejszym nastąpiła aktualizacja Członków Zarządu, która formalnie miała miejsce już w zeszłym roku.

Kabaret "Pętla Ósemki" już wkrótce w OSP Łódź- Mikołajew!

Zapraszamy serdecznie na kolejny występ kabaretu "Pętla Ósemki" już 26go czerwca w naszej świetlicy!

Więcej szczegółów TUTAJ
Po Wt śr Cz Pi So Ni