Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Mikołajew zaprasza mężczyzn, kobiety, chłopców i dziewczęta do wstępowania w szeregi naszego stowarzyszenia!

Szkolenie podstawowe 01.10. - 28.10.2013

W dniach 01.10. – 28.10.2013 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej przeprowadziła szkolenie podstawowe I i II stopnia strażaka ratownika OSP. Szkolenie obejmowało część teoretyczną jak i część praktyczną. Egzamin teoretyczny i praktyczny został przeprowadzony w JRG 5. Po zdanym egzaminie teoretycznym strażacy musieli odbyć egzamin praktyczny. Założeniem egzaminu było wejście do palącego się budynku, przeszukaniu go oraz wyprowadzeniu poszkodowanych i udzieleniu im pierwszej pomocy. Szkolenie ukończyli Tomasz Borowiak, Joanna Antosik, Emilia Karpicka – Jadczak, Adrian Jatczak, Rafał Danisz oraz Rafał Łukaszczyk z wynikiem pozytywnym.
Wszystkim druhom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć

Akcja bezpieczny dom

W dniu 21.09.2013 na rynku Manufaktury w Łodzi odbyła się akcja pt „Bezpieczny dom”. W strażackim miasteczku można było zobaczyć wszystkie specjalizacje strażackiej działalności: ratownictwo medyczne, wysokościowe, techniczne, chemiczno-ekologiczne oraz działania ratowniczo-gaśnicze i poszukiwawczo-ratownicze. W każdym z nich, oprócz nowoczesnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego można było obejrzeć również specjalistyczne samochody strażackie.
Goście Manufaktury zobaczyli również do czego służy kabina do dekontaminacji, w jaki sposób neutralizuje się substancje ropopochodne, jak trudne jest uwalnianie osoby uwięzionej z rozbitego samochodu oraz jak udzielać pierwszej pomocy. Strażacy pokazali jak gasić pożar oleju na kuchence oraz jak niebezpieczny jest pożar aerozoli.
Dzieci, które odwiedziły „Bezpieczny Dom” mogły sprawdzić swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej, a w strefie ratowniczo-gaśniczej maluchy próbowały swoich sił w konkursie sprawnościowym i przez chwilę mogły poczuć się jak strażacy w akcji. Ich zadaniem było pokonanie toru przeszkód, na którym trzeba było przejść przez tunel, założyć strój i hełm strażacki, przebiec slalomem część toru i strumieniem wody trafić do celu.
Po zakończonym festynie udaliśmy się do jednostki na zasłużony odpoczynek.
Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć

Nowi członkowie MDP OSP Łódź - Mikołajew

Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wciąż się rozrasta. Dzisiaj aktualizujemy listę na Naszej stronie wraz ze zdjęciami.

Zapraszamy TUTAJ
Aktualizacja wydarzeń do lutego 2015

Zapraszamy do zapoznania się z minionymi wydarzeniami w Naszej straży.

TUTAJ

Przygotowała i opracowała Dominika Bartkowicz. Dziękujemy.
Wydarzenia do 24 lipca 2014

Publikujemy aktualizację wydarzeń. Obecnie można przeczytać o tym co się działo w Naszej straży do 24 lipca 2014. Zachęcamy do przeczytania.
Podziękowania dla druhny Dominiki Bartkowicz za kolejne opracowanie wydarzeń.

Zmiany, zmiany

Nasza strona przeszła drobny lifting. Menu z lewej strony zostało całkowicie przeniesione na górę, pod nagłówek. Cały lewy panel został usunięty a ten z prawej zostało poszerzony i lepiej wykorzystany. Mam nadzieję, że zmiany przypadną Wam do gustu. Większość zmian dotyczy zarejestrowanych członków i sympatyków Naszej straży. Zachęcamy zapisać się do straży, zarejestrować się na naszej stronie oraz częstszego zaglądania na www.ospmikolajew.pl.
Aktualizacja członków straży

W dniu dzisiejszym aktualizujemy listę naszych członków. Ma to związek z wzrastającą liczbą druhów i druhen w Naszej straży. Jednocześnie coraz większa liczba osób kończy niezbędne szkolenia i zostaje przeniesionych do jednostki operacyjno taktycznej (JOT).
Zapraszam do zapoznania się z nową listą członków.
Wydarzenia 2013/2014

Nasza druhna Dominika sporządziła aktualizację minionych wydarzeń. Już teraz możemy się zapoznać z tym co się działa w ostatnim kwartale 2013 roku oraz pierwszych miesiącach roku bieżącego
Zapraszamy do zapoznaniem się z wszystkimi wydarzeniami oraz wydarzeniami z 2014 roku.
Wydarzenia 2013

Powoli zbliżamy się do końca 2013 roku. Jest to kolejny rok ciężkiej pracy, spotkań, zbiórek, wyjazdów i szkoleń. Jak zwykle działo się bardzo dużo. Na pełne podsumowanie przyjdzie czas po nowym roku, a tymczasem druhna Dominika Bartkowicz przygotowała zestawienie najważniejszych wydarzeń do końca września 2013. Druhnie dziękujemy, a wszystkich zapraszamy do zapoznania się z treścią:

Wydarzenia 2013
Po Wt śr Cz Pi So Ni